Sklárna

Sklárna Bořka Šípka Anežka zahájila provoz 30. března 2012 v Novém Boru. Slavný designér si splnil svůj dávný sen a se svým týmem sklářů, se kterým pracuje už od roku 1982, se vrhl do další práce. Anežka je jediným místem, kde se stále vyrábí originální designové sklo. Šípkovo renomé přesahuje nejen hranice České republiky, ale i Evropy, a je obdivováno milovníky moderního umění a originálního designu po celém světě. Má své místo v domácnostech těch nejnáročnější zákazníků a je zastoupeno i ve sbírkách světových muzeí.

Bořek Šípek

Bořek Šípek se navrhováním skleněných objektů zabýval desítky let. Navrhoval pro řadu známých výrobců luxusních designových věcí a je tedy logické, že došel k závěru, že by měl založit svou vlastní značku. Koupě vlastní sklárny přinesla Šípkovi možnost maximálně využít svůj výtvarný potenciál a nasadit sklářské výrobě laťku opravdu vysoko.

Šípek Team

Ivan Kubela:
Mistr sklář v tom nejlepším slova smyslu. Odvádí skvělé řemeslo a víc má neskonalé množství trpělivosti.
Miroslav Laurin:
Zkušený sklář, na kterého může být jeho učitel náležitě hrdý. Moc nemluví, spíš poslouchá a výsledkem je dokonalý výrobek.
Petr Havlas:
Má spoustu zkušeností a zručnost, která je k nezaplacení. Nesporná kvalita a originalita výrobků je i jeho velkou zásluhou.