DRIADE S.p.a.

www.driade.com

 

Italská společnost Driade S.p.a. vznikla v roce 1968, ve stejném období jako hlavní trendy, které charakterizují dvacáté století: na jedné straně přísné geometrické tvary a racionální design, na straně druhé nástup pop-artu a radikální design. Driade bývá často nazývána "továrnou na krásu", "laboratoří kreativity" nebo "agenturou podnikavosti", ale ani jeden z těchto názvů přesně nedefinuje atypický obraz Driade ve světě mezinárodního designu.

Rodinná italská společnost Driade vznikla zásluhou mladého absolventa architektury Enrico Astoriho, který se rozhodl otočit zády k prosperujícímu rodinnému podniku, a zrealizoval svůj životní sen. Začal vyrábět nábytek a bytové doplňky, při jejichž výrobě se řídil jednoduchou základní filozofií – vyrábět jen věci, které by chtěl mít sám doma nebo které by rád viděl v domácnostech svých přátel a příbuzných. Tento přístup se mohl zdát poněkud naivní, ale v praxi fungoval neuvěřitelně úspěšně a z Driade se během několika málo let stala světově proslulá "továrna na umění". 

V nabídce Driade naleznete nejen designový nábytek, ale i osvětlení, dekorační a dárkové předměty, kuchyňské vybavení, doplňky do domácnosti aj. V průběhu let pro Driade vytvářeli návrhy nových kolekcí i jednotlivých solitértů nejlepší světoví designéři, mimo jiné Philippe Starck, Ron Arad, Fabio Novembre, Ludovica & Roberto Palomba, Ross Lovengrove, Oscar Tusquets, Bořek Šípek, Patricia Urquiola, Alessandro Mendini, Antonia Astori a mnoho dalších. V současné době v čele společnosti Driade stojí Elisa Astori, dcera Enrica Astori, která se snaží provést společnost nelehkým obdobím světové globalizace a všeobjímající digitalizace…