David Farrell

www.farrell.cz


 

David Farrell se vyučil tesařem a tato profese ho dovedla nejen k navrhování střech, interiérů a exteriérů domů, ale také k tvorbě replik starých památkových staveb, dřevěných mostů a exteriérů zahrad, které se skládaly ze soch a užitkového umění. Vytváří kompletní koncepce designu interiérů i exteriérů, včetně skic, modelů a vizualizací, což mu umožňuje uplatnit svůj osobitý umělecký projev. Tvoří dekorativní předměty a sochy a při jejich tvorbě jednoznačně preferuje přírodní materiály. Využívá hlavně dubové dřevo, pískovec a mramor, dřevo kombinuje s kovem, sklem a drahými kameny. Především u velkých stolů a židlípak pracuje s celými kusy kmenů stromů.

Práce se sklem je jeho nejnovějším uměleckým počinem. Linie, tvary a barvy děl Davida Farrella jsou inspirovány přírodou, emocemi a vlastním životem. Odráží a zprostředkovávají radost, krásu a nový pohled na tento tradiční přírodní materiál. 

David Farrell říká: "Zamiloval jsem se do skla. Když pracuji se sklem, cítím uspokojení velkou energii, štěstí a pocit improvizace, který nikdy nemohu nechat být."