Skupina Lasvit, která byla založena v roce 2007, se během několika let stala jedním z předních světových návrhářů a výrobců moderních svítidel, speciálních světelných systémů, svítících skleněných plastik i instalací unikátních tzv. architektonického skla. Název společnosti vznikl kombinací dvou českých slov – láska a světlo.

Společnost Lasvit byla založena s jedinou vizí – vytvořit dokonalý umělecký zážitek díky jedinečnému spojení světla, skla a unikátního designu. Nabídka LASVITU zahrnuje širokou škálu produktů od ručně foukaných objektů v soukromých residencích po obrovské světelné plastiky navržené pro luxusní hotely, butiky a veřejné prostory. Společnost má v současné době 10 zahraničních zastoupení v Evropě, Asii, na Středním východě, v Severní i Jižní Americe.

 

Ve sklárně Anežka společnost Lasvit vyvzorovala a nyní již i vyrábí komponenty pro osvětlení ze série Galaxy Luminia, vytvořené dle designu Bořka Šípka, která byla v dubnu 2013 představena na Salone del Mobile 2013 v italském Miláně.